ÖVRIGT / Diverse / Väggrelief 14598437
nr 1459 8437
Gerda Sprinchorn
(1871-1951), Sverige
Väggrelief, Signerad, daterad 1897. Relief i mässing. Diameter: 31cm
Gertrud (Gerda) Sprinchorn, svensk keramiker och skulptör född 1871, död 1951.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 4 april 2022
kl 19:29:26
2/4 09:35:54
500 kr
4/4 19:14:01
Gerda Sprinchorn
Läs mer om Gerda Sprinchorn